Tuğba Şişik Reis Hakkında

2022 yılı itibarıyla profesyonel hayatta 31 yılımı tamamlıyorum. 

Sırasıyla Metro Mümessillik (Heidelberg Türkiye) Satış Temsilcisi, Medyasoft’ta (Macromedia Türkiye) Pazarlama ve Satış Müdürü, Bilkom’da (Apple IMC) Ankara Bölge Müdürü, Adobe Systems’ta Bayi ve Distribütör Müdürü, Samsung’da Eğitim Satış Müdürü ve son olarak da Zyxel Networks’de Türkiye, Ortadoğu ve Yunanistan’dan sorumlu Ülke Müdürü olarak olarak görev yaptım.

Marmara Üniversitesi Satış Yönetimi Bölümü mezunuyum. Atılım Üniversitesi’nde psikoloji yüksek lisansı yaptım. Harvard Business School’da Leadership and Management eğitimine devam ediyorum. Türkçenin etkin kullanımı ile ilgili birçok eğitime katıldım ve bu konuda eğitimler veriyorum.

Özellikle kız çocuklarının eğitimine büyük önem veriyorum ve bu konuda gönüllü çalışmalar yürütüyorum. Nar Tanesi programı aracılığıyla da öğrencilere mentorluk yapıyorum. Yine birçok kişiye özellikle iş hayatında süreklilik ve gelişim konularında mentorluk veriyorum. LÖSEV ve ÇYDD gönüllüsüyüm.

Hobilerim arasında amatör olarak tiyatro oyunculuğu, çizgi film seslendirmesi, kişisel gelişim, satış yönetimi ve müşteriyle iletişim alanlarında seminerler vermek ve öykü yazmak yer alıyor. Özellikle kız çocuklarının meslek seçmeleri konusunda üniversitelerde seminerler veriyorum.

Satış yönetimi ve kanal yönetimi alanındaki 30 yılı aşkın iş tecrübemi siz gençlerle paylaşmak istedim. İş hayatına 30 yıl evvel başladığımda, yani sizler gibi  gençken ne tür yollardan geçtiğimi, neler yaşadığımı tugbasisik.com adresi aracılığı ile paylaşmaya çalışacağım.

Amacım, başlayacağınız bu uzun yolculukta, yaşadıklarımdan yola çıkarak sizlere ilham olabilmek ve bu yolda az da olsa tecrübelerimle sizlere katkı sağlayabilmek.

İletişim

Bana LinkedIn üzerinden, tugbasisik@gmail.com mail adresinden veya aşağıdaki iletişim formunu kullanarak ulaşabilirsiniz.